Devátého ročníku Memoriálu Jiřího Hronka se zúčastnilo 46 běžců

Foto: archiv katedry informatiky
Čtvrtek 9. květen 2024, 13:03 – Text: Šárka Chovancová

Čtyřicet šest účastníků z České republiky, Slovenska a Francie se zúčastnilo Memoriálu Jiřího Hronka – běhu olomouckými parky, který v rámci Sportovního dne Univerzity Palackého uspořádala katedra informatiky. Závodníci mohli vybírat z šesti tras, nejkratší měřila 5 km, nejdelší 42,53 km.

„Memoriál katedra informatiky pořádá od roku 2014 na počest kolegy Jiřího Hronka, vášnivého sportovce, který nečekaně před deseti lety zemřel. Mysleli jsme si, že to bude komorní akce, ale o první ročník byl velký zájem. Vzdálenosti jsme změřili a zavedli jsme oficiální maratonskou a 1/2maratonskou vzdálenost. Občerstvovací stanice byla každých 3,3 km,“ uvedl jeden z organizátorů akce Martin Trnečka z katedry informatiky.

Největší oblibě se podle Martina Trnečky těší pětikilometrová trasa. „Každý rok máme pravidelné účastníky, kteří si chválí prostředí, ve kterém běží. V letošním roce se zúčastnili i dva studenti z Francie. Předpověď počasí nebyla úplně optimistická, ale nakonec bylo příjemně,“ doplnil organizátor.

Na trase pět kilometrů byl nejrychlejší Ondřej Matoušek ze Sokolu Proskovice, na deset kilometrů Pavel Dvořák z Alojzova. Šestnáct kilometrů zvládl nejrychleji Arthur Vidal z Olomouce, dvacet kilometrů student oboru Informatika - specializace Obecná informatika Jakub Mazel. Jirkovu výzvu, tedy třicetikilometrovou trať, nejrychleji zaběhla Leona Lysáková z lékařské fakulty a vítězem nejdelší trati se stal Jakub Koníček z katedry geoinformatiky. Další výsledky najdete zde.