Daniel Mráz z PřF získal zlatou medaili na akademickém MS v cyklistice

Fotogalerie: Ota Blahoušek a archiv Daniela Mráze
Pátek 7. červen 2024, 10:16 – Text: Šárka Chovancová

Zlatou medaili v silničním závodě na 112 km získal na letošním akademickém mistrovství světa v cyklistice student oboru Ekologie a ochrana životního prostředí Daniel Mráz z přírodovědecké fakulty. Závody se konaly od 29. května do 2. června 2024 v San Carlos v Kostarice.

„Cesta na Kostariku byla velmi náročná. Musel jsem si zvyknout jak na časový posun, tak na velké horko a vlhkost. Během závodu jsme se snažili pokrývat nástupy jiných týmů, což nebylo úplně jednoduché. Zhruba pět kilometrů před cílem se vytvořila skupina zhruba patnácti cyklistů, mezi kterými jsem si musel najít mezeru, abych závěrečný sprint zvládl. Jsem moc rád, že se mi to povedlo, popsal Daniel Mráz.

Student oboru Ekologie a ochrana životního prostředí studuje na přírodovědecké fakulty prvním rokem. „Měl jsem odjakživa k teraristice a biologii velmi blízko, proto jsem si vybral obor, kterému se  mohu věnovat. Ve třetím ročníku gymnázia jsem také využil možnost zúčastnit se akce Týden vysokoškolákem na Přírodě, kde jsem mohl navštívit různé katedry. Nakonec jsem si vybral ekologii,“ doplnil Daniel Mráz.

Studenta Daniela Mráze ocenil mimořádným stipendiem i děkan přírodovědecké fakulty Martin Kubala.