Akademický senát Přírodovědecké fakulty UP na svém řádném středečním zasedání vyzval vedení Univerzity Palackého, aby co nejdříve vyřešilo vyrovnání majetku mezi Vysokoškolským ústavem CATRIN a přírodovědeckou fakultou. „Upozorňujeme, že tři roky trvající nelegální stav jde plnou měrou na úkor PřF UP a k předejití dalšímu výraznému poškození UP je nutné brzké funkční řešení respektující práva a potřeby PřF UP," stojí ve stanovisku. Vysokoškolský ústav CATRIN byl podle AS PřF zřízen z iniciativy bývalého rektora UP Jaroslava Millera, a to navzdory stanoviskům orgánů PřF UP, které dlouhodobě poukazovaly na rizikovost tohoto projektu.
„Vznik ústavu od svého počátku poškodil velké množství kateder fakulty, které ztratily přístup do mnoha dříve dostupných moderně vybavených laboratoří, a tím také snížil kvalitu poskytovaného vzdělávání a výzkumu. PřF UP byla ve všech fázích tvorby VŠÚ plně součinná s univerzitními orgány a hledala vhodné kompromisní řešení velmi často na úkor svých vlastních potřeb. Všechny tyto skutečnosti byly již několikrát potvrzeny externím i interním auditem a naposled nezávislou zprávou dr. Horáčka a dr. Prášila," upozornil AS PřF UP.
Senátoři také na svém zasedání zvolili doc. P. Hašlera a doc. J. Frajera členy Etické komise PřF na funkční období v délce šesti let s počátkem od 2. ledna 2024. V Etické komisi PřF usednou také Mgr. J. Chasák a Mgr. A. Stražovec. Jejich funkční období bude zahájeno 2. ledna 2024 a potrvá dva roky.
Fakultní senát také děkanovi přírodovědecké fakulty udělil souhlas se jmenováním prof. Lucie Novákové z Univerzity Karlovy členkou Vědecké rady PřF UP na funkční období do 31. března 2026.
Na programu byly také dva diskusní body. Tím prvním byla debata s ředitelem CVT UP dr. Skoupilem a následně senát diskutoval zamýšlené změny v metodice dělení zdrojů 11 a 30 na fakultě.