Botanickou zahradu přírodovědecké fakulty provoní bylinky

Foto: Jan Pokorný
Středa 25. září 2019, 10:19 – Text: Šárka Chovancová

Zapojit všechny své smysly mohou děti i dospělí v prostorách botanické zahrady přírodovědecké fakulty ve čtvrtek 26. září. Ekovýchovný program nazvaný Divotvorné bylinky nabídne povídání o bylinkách, jejich pěstování, využití v kuchyni i o jejich prospěšných účincích.

Malí i velcí návštěvníci, kteří se zapojí do našeho programu, se dozvědí, že bylinky mají nejen svou vůni a podobu, ale že je možné poznávat je hmatem a chutí. Mohou také ochutnat různé druhy sirupů i čajů a užít si zábavu v podobě hledání pokladu,“ uvedl vedoucí botanické zahrady Václav Dvořák.

Tradiční odpoledne pro rodiče s dětmi se uskuteční za každého počasí mezi 15:30 a 17:30. Program je vhodný pro děti od čtyř do deseti let. Botanickou zahradu najdete nedaleko Smetanových sadů, rozkládá se na ploše zhruba půl hektaru a nachází se v ní kolem 1 500 domácích i exotických druhů rostlin.