Den dětí s Přírodou přilákal přes sto dětí. Největším lákadlem byla hasičská pěna

Fotogalerie: Ota Blahoušek
Čtvrtek 6. červen 2024, 8:22 – Text: Šárka Chovancová

Skákání v pytli, hádání názvů pohádek, balancování s míčkem a další aktivity si mohly v pondělí vyzkoušet děti zaměstnanců přírodovědecké fakulty v prostorách za hlavní budovou v rámci Dne dětí s Přírodou. Nechyběl skákací hrad, hasičská pěna, kterou zajistil Sbor dobrovolných hasičů Olomouc – Chválkovice, modelování balónků či malovaní na obličej.

„Jakmile jsme se zaregistrovali, tak syn okamžitě zpozorněl. Když viděl skákací hrad a vedle něj balónky, tak od první chvíle bylo jasné, kam půjdeme. Nejdříve jsme ale prošli všechna ostatní stanoviště. I když mu nejsou ještě ani tři roky, užil si vše. Úkoly na stanovištích byly skvěle vymyšlené, protože bylo několik úrovní obtížnosti podle věku dítěte. Museli jsme zůstat až do sklízení atrakcí a stanovišť. Domů jsme odešli s vysněným pejskem z balónku, vyrobenou plackou plnou zvířátek, odměnou za splněné úkoly a také s pořádně vyskákaným dítětem,“ uvedl Šimon Bräuer z katedry optiky.

Děti, které chtěly získat dárkový balíček, musely splnit zadané úkoly. Čekalo je házení míčků na cíl, skákání v pytli, balancování s míčkem, výlet do zvířecího a pohádkového světa či zatloukání hřebíků.

„Nejvíc se mi líbilo u stanoviště číslo pět, přiřazovali jsme zvířátka na různá místa. Z toho jsem měl největší radost i z pěny hasičů,“ řekl pětiletý Jaromír Fiurášek, kterého doprovodila maminka s tatínkem a mladší bratr.