Do botanické zahrady pouze s platnou vstupenkou na letní Floru

Botanická zahrada PřF
Foto: Vojtěch Duda
Pátek 21. srpen 2020, 11:25 – Text: Šárka Chovancová

Pouze s platnou vstupenkou na letní Floru Olomouc můžete v těchto dnech vstoupit do botanické zahrady přírodovědecké fakulty. Letos jediná zahradnická a květinová výstava v České republice se koná až do neděle 23. srpna 2020.

„Univerzitní botanická zahrada je pravidelnou součástí výstavního okruhu, proto je dobré mít na paměti, že v tento čas se k nám návštěvníci dostanou jen s platnou vstupenkou na výstavu,“ upozornil Václav Dvořák, vedoucí botanické zahrady.

V zahradě, která se rozkládá v těsném sousedství Smetanových sadů, můžete v současné době vidět Dipsacus pilosus. „Jedná se o dvouletou bylinu, jejíž květy se vytvářejí od července do srpna. Mají bílou až nažloutnou barvu. Krásně kvete i Heptacodium miconioides, keř, který je zajímavý tím, že kvete na konci léta, od srpna do října,“ uvedl Václav Dvořák.

V botanické zahradě přírodovědecké fakulty najdete 1500 domácích i exotických druhů rostlin. Velkou část tvoří středoevropská květena, druhy běžně i méně často pěstované v okrasných zahradách i parcích. Zahrada slouží nejen veřejnosti, ale i pro výukové a výzkumné účely.