Nejen tanec, ale také originální program – to byl letošní Ples Přírody

Fotogalerie: Adam Mráček
Pondělí 2. březen 2020, 16:31 – Text: Magdaléna Ondrušáková

Jen slova chvály zaznívala z úst účastníků Plesu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, který se poslední únorovou sobotu konal v Clarion Congress Hotelu v Olomouci. Výborná nálada v sálech vládla i díky moderátorovi Radoslavu Pittnerovi, skvělým kapelám Axel a ExStres, ale i zajímavému programu.

Ples Přírodovědecké fakulty UP, který je pořádán již od 60. let, stejně jako vloni zahájil děkan Martin Kubala, který ocenil pohodovou atmosféru i velkou účast studentů. „Jsem rád, že jsem mohl být součástí této společenské události, která se odehrávala v takto přátelské atmosféře. Moc mě těší, že se všichni dobře bavili. A také to,  že si na ples našlo cestu daleko více studentů než v loňském roce,“ uvedl. Poté se moderování ujal Rado, který se celý večer staral o skvělou zábavu, o to, aby na sebe program plynule navazoval a vše fungovalo jak má.

Součástí programu bylo již tradiční předtančení standardních a latinskoamerických tanců v podání Lenky Dobešové a Pavla Grepla z Olympu Olomouc, které bylo letos ozvláštněné o taneční workshop salsy. O tom, že o přiučení se nových tanečních kroků byl velký zájem, svědčí i to, že byl parket páry naprosto zaplněn, což ocenila i tanečnice Lenka: „Příjemně nás potěšilo, že si taneční kroky chtěla vyzkoušet velká spousta párů, přišla snad více než polovina sálu. Páry byly velice šikovné, rychle pochytily choreografii a potom už jim tanec jen kouzlil úsměvy na tváři.“

Kromě tance mohli návštěvníci plesu shlédnout i vystoupení skupiny Street Workout Olomouc s vlastní váhou těla. Ne příliš překvapivě získalo právě toto číslo veliký ohlas u dam, které hned na začátku moderátor namotivoval tak, že za neutichajícího povzbuzování přiměly pány k odhalení vypracovaných těl. Následovala neuvěřitelná akrobacie na hrazdě, kterou nakonec museli ocenit i pánové. Po vystoupení byla vyhlášena minisoutěž na hrazdě, návštěvníci si mohli aktivity předváděné Michalem a Lukášem vyzkoušet, případně se s nimi vyfotit.

Kolem jedenácté večerní opět utichla hudba a na parketu se začal připravovat Petr Hurta se svým barmanským představením. Za zmínku stojí, že Petr je vítězem několika barmanských soutěží v ČR a za svou kariéru předvedl více než 2.500 vystoupení. O tom se přesvědčili i účastníci plesu, kteří z něj byli nadšení. Klasická barmanská show byla vystřídána UV světlenou a zakončena dechberoucí prácí s ohněm, kdy došlo i na jeho plivání. A stejně jako předchozích částí programu, i o tomto neskutečném výkonu Petra Hurty jste mohli celý večer zaslechnout vášnivé diskuse.

„Letos jsme zkusili pojmout program trochu jiným směrem a vyplatilo se. Lidé byli nadšení. Skvělý moderátor Rado dokázal náležitě strhnout dav a chválili si ho nejen účastníci plesu, ale i vystupující, sexy mladí muži ladili oku ženského publika, muže zaujala barmanská show. Byl to výborný večer,“ řekla s úsměvem jedna z organizátorek Dagmar Petrželová, vedoucí oddělení vnějších a vnitřních vztahů.

Ples vyvrcholil o půlnoci losováním prvních desíti cen tomboly. Pokud jste měli štěstí, mohli jste vyhrát třeba popelnici na tříděný odpad i s Michalem ze Street Workout Olomouc, což sice nebyla hlavní výhra, ale slečna z ní měla radost takovou, jako by byla a hrdě si Michala odvezla (alespoň na konec parketu). Hlavní cenou byl nocleh v hotelu Art Deco Imperial v Praze včetně večeře u šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, kterou do tomboly věnovala společnost Fly United s.r.o. a jejíž zástupce cenu předal šťastnému vítězi.

Zakoupení lístků na ples nelitoval ani absolvent přírodovědecké fakulty Petr Turovský. „Na plese PřF jsem podruhé, poprvé to bylo, ještě když jsem byl studentem fakulty. S manželkou jsme se báječně bavili. Program byl skvělý a obě kapely hrály tak, že studenti ovládli taneční parket až do pozdních nočních hodin. Moc se nám tady líbilo.“

Velký dík patří generálnímu partnerovi akce, kterým byla HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o., dále pak významným partnerům, kteří finančně podpořili akci, jimiž jsou Edhouse, s.r.o., Quadient, s.r.o., MERIT GROUP, a.s. a Efekt Labs, s.r.o., ale i všem ostatním, co se podíleli na věcné podpoře plesu.