Pevnost poznání nabízí hlídání dětí pro zaměstnance Univerzity Palackého

Foto: archiv Pevnost poznání
Středa 8. duben 2020, 20:16 – Text: Martina Vysloužilová

Pevnost poznání nabízí hlídání dětí pro zaměstnance Univerzity Palackého. Služba je zdarma a platí po dobu nouzového stavu nařízeného Vládou ČR. Hlídání je určeno pro děti ve věku od 4 do 10 let.

Zkušení animátoři popularizačního centra se jim věnují v pracovních dnech ve dvou blocích 8:00–11:30 a 12:00–15:30. Pokud by nastala větší poptávka, přednost mají děti zaměstnanců podílejících na boji s nákazou COVID-19, včetně testování, výroby dezinfekce, 3D tisku ochranných štítů, popř. zajišťující krizové řízení univerzity.

Při animačních programech organizátoři volí činnosti tak, aby se děti pokud možno navzájem nekontaktovaly a nedotýkaly a místa u stolečků obsazují s většími mezerami. Zaměstnanci pevnosti, kteří pracují v rouškách, také dohlížejí na osobní hygienu svěřených dětí a jsou jim nápomocni při používání dezinfekčních prostředků. Maximální počet hlídaných dětí v jednom bloku je sedm.

„Děti mohou během dne navštívit všechny naše expozice, kterou jsou plně funkční. Program přizpůsobujeme na přání dětí, hrajeme hru Strážci poznání nebo například děláme zábavné pokusy. Mají tak jedinečnou možnost mít muzeum samy pro sebe,“ řekla koordinátorka aktivity Romana Oborná.

Bližší informace na https://1url.cz/@PravidlaHlidaniPP.

Tým muzea vědy připravil také několik krátkých instruktážních videí, která ukazují návody na jednoduché chemické pokusy a výtvarné aktivity pro celou rodinu. Děti i jejich rodiče si mohou doma vyrobit loutková zvířátka, květinu, barevnou duhu nebo si vyzkoušet sopečnou erupci, originální stínohru a balancující plechovku. Tým centra myslí také na seniory, pro které připravil netradiční aktivitu na trénování paměti. Videa zájemci najdou na youtube kanálu Pevnosti poznání https://www.youtube.com/channel/UC8qq7dmln7zcJ_-nMs03fwA.