PosPos byl ve znamení přátelské atmosféry, dobrého jídla a příjemné muziky

J. a E. Hilšerovi, foto: Šárka Chovancová
Čtvrtek 20. prosinec 2018, 14:57 – Text: Šárka Chovancová

Jen pár dní před Vánocemi uspořádala přírodovědecká fakulta posemestrální posezení (PosPos) s kolegy a bývalými zaměstnanci. Účastníci předvánočního setkání mohli ochutnat výborný guláš, domácí sekanou, cigáro nebo koláčky. Příjemnou atmosféru dotvářela hudební skupina 3+1, která bavila posluchače pestrým výběrem písniček.

Zimní setkání zahájil děkan fakulty Martin Kubala poděkováním všem zaměstnancům za jejich práci a Správě budov za přípravu a organizaci posemestrálního posezení. „Atmosféra je tady velmi příjemná, jsem rád, že se mohu setkat s kolegy a přáteli, které jsem delší dobu neviděl."

Z botanické zahrady se na PosPos přišel podívat i její vedoucí Václav Dvořák. „Nejvíce se mi líbila uvolněná atmosféra, která vykouzlila kolegům úsměv ve tváři. A samozřejmě výborné tvarohové koláčky, bez kterých si toto předvánoční posezení neumím ani představit." Tradici ocenil také proděkan Karel Hron. „Po náročném semestru je důležité sejít se také v jiných kulisách, za jiných okolností a dát prostor dalším tématům než jsou výuková a vědecká," dodal s úsměvem.

Stejně jako v uplynulých letech nechybělo dobré jídlo a občerstvení. „Vypilo se sedmdesát litrů punče, tři sta piv, snědlo se přes čtyři sta porcí guláše, třicet kilogramů sekané a dva tisíce koláčků. Těší nás, že se lidé dobře bavili, a že jim chutnalo," uvedla hlavní organizátorka Věra Holišová ze Správy budov. „Děkuji také všem, kteří se na PosPosu podíleli".

Pospos je určený i seniorům, kteří ještě před jeho zahájením absolvovali společný slavnostní oběd s přípitkem. S bývalými zaměstnanci se sešli děkan Martin Kubala a proděkan Karel Hron.