Zázemí přírodovědecké fakulty si na sobotním Dni otevřených dveří prohlédlo téměř 1500 zájemců o vysokoškolské studium, kteří díky tomu získali odpovědi na všechny otázky ohledně studia přírodních věd. Uchazeči si mohli prohlédnout špičkově vybavené laboratoře, učebny, knihovny, studovnu, koleje i menzu. Připraven byl také fotokoutek a chill-out zóna.
Gustav Cábal z Gymnázia a Letecké střední odborné školy Moravská Třebová se na přírodovědecké fakultě zajímal o obor Ekologie a životní prostředí. „Uvidím, jak to všechno dopadne. Baví mě i zoologie a biologie,“ uvedl. Student Vojtěch Bystrý ze Stojanova gymnázia Velehrad by rád studoval informatiku. „Tento obor má velkou budoucnost a rád bych pokračoval i v magisterském studiu.“
Zástupci jednotlivých kateder i studijního oddělení fakulty mezi 9:00 a 14:00 poskytovali středoškolákům informace o studijních programech, požadavcích pro přijetí, zázemí přírodovědecké fakulty či o uplatnění absolventů v praxi. Plno bylo i v aule fakulty. Ve dvou hodinových informačních blocích hovořil o studiu proděkan pro studijní záležitosti Jan Říha.
„Nejvíce dotazů se týkalo uplatnitelnosti našich oborů. Čím se vlastně mohou absolventi po vystudování matematiky zabývat. Jejich uplatnění je v soukromé sféře i ve výzkumu jako například datoví analytici,“ uvedla Viktorie Nesrstová z katedry matematické analýzy a aplikované matematiky.
Na stánku katedry geoinformatiky studenty nejvíce zajímaly předměty z tohoto oboru. „Také se ptali na to, kde vůbec naše katedra je, jak to funguje na přírodovědecké fakultě i na kolejích, kolik vše stojí,“ prozradila Tereza Vocílková. „Uchazeči na katedře geologie projevili největší zájem o mikroskopické studium hornin a geofyzikální metody, které na naší katedře učíme,“ doplnil Tomáš Lehotský.
Studenti mohli při cestě na přírodovědeckou fakultu využít bezplatnou autobusovou linky, která vyjížděla od zastávky u hlavního vlakového nádraží a zajížděla ke všem fakultám.