Sports at Palacký University

Neděle 18. září 2016, 14:41 – Text: da

Palacký University Academic Sport Centre organizes a whole range of various courses for students.

You can buy the sport pass for the winter semester / whole year from from Monday to Thursday between 12th - 27th September at Hlavní Menza (Šmeralova, Olomouc) every day from 9:00 to 15:00. You will need a passport size photo, ID card (ISIC) and money (about 600 CZK / semester).

For detailed information visit www.akademikolomouc.cz and choose between:

• Basic programme (one pass for all sports from the programme) - look for ZÁKLADNÍ PROGRAM
  • Special programmes (one pass for one sport / programme) - look for SPECIÁLNÍ SPORTOVNÍ PROGRAMY.