Stříbrná promoce přírodovědecké fakulty bude poprvé pojata jako open air akce

Petr Šimáček ve funkci pedela
Foto: archív PřF
Středa 5. září 2018, 9:27

Sedm desítek absolventů přírodovědecké fakulty složí po pětadvaceti letech v sobotu 8. září opět promoční slib. Bývalí studenti, kteří ukončili studia v roce 1993, se zúčastní tradiční stříbrné promoce.

Letošní slavnostní zahájení se uskuteční poprvé jako open air akce v prostorách za přírodovědeckou fakultou. Po slavnostním aktu je připravena prezentace fakulty, společné fotografování absolventů a slavnostní přípitek s obědem.

Stříbrné promoce se ve funkci pedela zúčastní Petr Šimáček z katedry geografie. „Máme tu čest, že s kolegou Janem Hercikem vykonáváme pedelskou funkci od počátků stříbrných a zlatých promocí. Vždy je hezké vidět, kolik absolventů se na promoci sjede ze všech koutů a s jakou hrdostí vzpomínají na svá studentská léta na přírodovědecké fakultě. Člověka to pak nabíjí energií a další chutí do práce," uvedl Petr Šimáček.

Stříbrné promoce, během nichž absolventi s odstupem čtvrtstoletí přijmou obnovený absolventský slib, se na fakultě pořádají už od roku 2009. Absolventi, kteří mají 50 a 60 let po promoci, se slavnostní zlaté a diamantové promoce mohou zúčastnit v pátek 9. listopadu.