Zábavu napříč generacemi nabízí společensko – sportovní akce Běh s klokanem

Běh s klokanem
archív PřF
Středa 26. září 2018, 10:02 – Text: Šárka Chovancová

Tradiční krosový závod Běh s klokanem pořádá v sobotu 29. září v Olomouci - Hejčíně přírodovědecká fakulta. Třináctý ročník této oblíbené sportovní akce pro celou rodinu podpoří Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Jednota českých matematiků a fyziků a její pobočný spolek Olomouc. Běh s klokanem je letos poprvé součástí Evropského týdne sportu.

„Cílem je, aby si rodiče s dětmi našli čas, přišli se pobavit i zaběhat. Pokud tedy chcete strávit příjemný den, přiveďte své děti, rodinné příslušníky, přátele i kamarády," řekl s úsměvem jeden ze zakladatelů této akce Josef Molnár. V rámci doprovodného programu si můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu, skákání v pytli, skládání hlavolamů nebo fotobudku s klokanem. Příjemným zpestřením této společensko - sportovní akce bude tombola i hudební vystoupení kapely 3+n.

Pro děti i dospělé jsou připraveny tratě od šedesáti metrů do devíti kilometrů. Prezentace se uskuteční od 8:30 v restauraci U Travise, děti odstartují v 10:00, dospělí ve 13:30. Odměnou pro každého závodníka bude balíček vitamínových doplňků.

První ročník Běhu s klokanem se uskutečnil před budovou přírodovědecké fakulty v roce 2006 s cílem propagovat matematiku a pohyb. Tehdy se ho zúčastnily jen děti, které absolvovaly trojboj - běh, matematické úkoly a skákání v pytli. Běh s Klokanem navazuje na mezinárodní soutěž Matematický klokan. Ta je inspirována podobnou soutěží v Austrálii. Od roku 1991 se postupně přes Evropu šíří do všech kontinentů.