Zástupci kateder diskutovali o celoživotním vzdělávání

Proděkan Karel Hron
Foto: Šárka Chovancová
Středa 5. únor 2020, 9:45 – Text: Šárka Chovancová

O stávajících aktivitách souvisejících s celoživotním vzděláváním a možnostech zapojení pracovníků fakulty do přípravy a realizace kurzů v této oblasti diskutovali zástupci jednotlivých kateder na setkání věnovaném tématu celoživotního vzdělávání, které se minulý týden uskutečnilo na přírodovědecké fakultě.

„Probírali jsme možnosti zapojení pracovníků fakulty do přípravy a realizace kurzů celoživotního vzdělávání, zejména do kurzů zaměřených na podporu excelence ve vzdělávání a dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Irena Smolová přispěla svými zkušenostmi s organizací kurzů tohoto typu na katedře geografie,“ uvedl Karel Hron, proděkan pro vnější vztahy.

Proděkan Karel Hron vystoupil se souhrnným přehledem o možnostech zapojení do přípravy a realizace kurzů v rámci celoživotního vzdělávání na Univerzitě Palackého a aktuálním stavem na přírodovědecké fakultě. „Naše fakulta přispěla v zimním semestru čtyřmi kurzy v rámci vzdělávacích kurzů zaměřených na podporu excelence ve vzdělávání určených zaměstnancům na UP. Jednou z lektorek byla i Helena Sedláčková z katedry experimentální fyziky s přednáškou nazvanou Komunikace ve vědě, ve které hovořila o zlepšení komunikace na úrovni studentů magisterského studia a osvojení zásad pro prezentaci výsledků vědecké práce ústní a písemnou formou.“

Proděkan Karel Hron společně s Irenou Smolovou také nabídli pomoc při přípravě podání akreditace kurzů na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. V případě kladné odezvy ohledně zapojení do přípravy kurzů ze strany kateder proběhne podle Hrona společná propagace těchto kurzů směrem k fakultním školám.